Zapraszamy do kontaktu
  Chętnie opowiemy więcej

  84 664 11 57
 

 

Urządzenia fiskalne (kasy i drukarki)

Urządzenia służące do rejestrowania informacji dotyczącej sprzedaży detalicznej

Ze względu na konstrukcję, urządzenia tego typu można podzielić na dwa rodzaje: kasy fiskalne oraz drukarki fiskalne. Najważniejszym i wspólnym ich elementem jest moduł fiskalny czyli pamięć, w której zostaną zapisane sumy obrotów wraz ze stawkami podatku VAT.

Podstawowe informacje na temat kas fiskalnych.

Samodzielne urządzenia rejestrująco-drukujące, posiadające oprogramowanie, które wspomaga realizację transakcji sprzedaży. Podstawowym zadaniem kas fiskalnych jest rejestracja kwot podatku należnego ze sprzedaży towarów lub usług.

Drukarka pracuje po podłączeniu do komputera posiadającego podstawowe oprogramowanie do rejestrowania paragonu na drukarce fiskalnej.

Po zakończeniu każdego dnia sprzedaży, użytkownik ma obowiązek wykonać na kasie tzw. raport dobowy fiskalny. Dzięki wykonaniu tego raportu, całodzienny utarg zostaje zapisany w niekasowalnym module fiskalnym drukarki. Systemowe kasy fiskalne pozwalają na uzyskanie informacji o sprzedaży. Cechują się one m.in. dużą pojemnością bazy towarowej, obsługą systemów lojalnościowych, współpracą z różnymi urządzeniami peryferyjnymi oraz oprogramowaniem zarządzającym gospodarką sprzedaży i magazynu.

Bardzo ważną kwestią o której należy wspomnieć jest obowiązek odpowiedniego archiwizowania wszelkich dokumentów kasowych tzn. kopii paragonów i raportów. Dokumenty należy przechować przez pięć lat, począwszy od końca roku, w którym minął termin uregulowania podatku VAT.